Franjevački samostan i župa Duha Svetoga u Požegi objavili su vijest o velikim personalnim promjenama u svojoj zajednici. Odlukom samostanske Uprave, dosadašnja tri franjevca premještena su na nove dužnosti izvan Požege, dok župa dobiva novo vodstvo i dvojicu novih članova bratstva.
Novi gvardijan samostana i župnik župe Duha Svetoga u Požegi bit će fra Stjepan Hrkač, koji preuzima upravljanje ovom vjerskom zajednicom.
Dosadašnji požeški franjevci dobili su nove pastoralne otpuste diljem Hrvatske. Tako je fra Darko Sudarić premješten u Samostan sv. Ivana Krstitelja u Kloštru Ivaniću, fra Tomica Hruška svoju službu nastavlja u Samostanu sv. Antuna u Puli, dok je fra Antonio Kirin premješten u Samostan sv. Filipa i Jakova u Vukovaru.
Kako bi se osigurao kontinuitet pastoralnog rada, u Požegu na njihova mjesta dolaze fra Zvonimir Lutrović i fra Zvonimir Križanović, kojima su župljani i samostanska zajednica već zaželjeli toplu dobrodošlicu.
Iz Franjevačkog samostana i župe Duha Svetoga uputili su i službenu zahvalu braći koja odlaze na nove pastoralne dužnosti.
“Fra Darku, fra Tomici i fra Antoniju od srca zahvaljujemo na godinama predanoga služenja u našem bratstvu i župi. Neka ih Gospodin blagoslovi i uzdrži u svakom nastojanju oko dobra i na novim službama. Fra Zvonimiru Lutroviću i fra Zvonimiru Križanoviću želimo dobrodošlicu. Radujemo se zajedničkom životu i radu”, poručili su iz požeškog samostana, izražavajući radost zbog buduće suradnje s novim župnim vikarima.
(Foto: K.Š.)









